Kertukese blogi

esmaspäev, november 06, 2006

Ekspeditsioon Ida-Virumaale


Pühapäeva hommikune ilm oli lausa suurepärane. Hommikul kell 8 oli selline vaade otse minu magamistoa aknast, päike tõusis ja taevas oli punane.
Peale hommikusööki helistas Kalla mulle ja tegi ettepaneku minna autoga ringi kruisima. Kohaks oli seekord Ida - Virumaa, täpsemalt Ontika pankrannikule Valaste juga vaatama. Trip algas mingi kella 11 paiku ja üsna peagi olime kohal. Teekond läks kiiresti, kuna sõidu sisustasime Eesti Mälumänguga. Sai jälle ikka jupp maad targemaks.
Valaste juga oli väga populaarne. Rahvast oli palju ja kõik fotokatega. Nii ka meie. Tegime palju ilusaid pilte ja muidugi oli ikka väga võimas see vaatepilt. See kuidas loodusimed päikese käes paistavad. Ilm oli soe, aga jääskulptuuride vahel õhkas külma.
Pärast liikusime ikka edasi ja edasi, jõudsime Toilasse. Auto parklasse ja väike jalutuskäik. Oru park oli järgmine objekt. Kogu matk oli päris pikk. Rand ei ole just suurem asi, pisut kivine aga polnud hullu. Lõpuks hakkas kõht tühjaks ka minema ja mulle meenus söögikoht FREGATT. Kunagi väga ammu sai seal käia ja ega ei olnudki eriti meeles, kus see asub. Leidsime siiski üles. Söögid olid endiselt head ja teenindus ka üle keskmise.
Õhtul muidugi pidasime Jussikese sünnipäeva kodus. Paar külalist astus ka läbi. Õhtusöögiks oli frikadellisupp ja õunakissell kohupiimaga.
Selline magus õhtupoolik.