Kertukese blogi

laupäev, detsember 25, 2010

seiklust täie raha eest.

Lõpuks siis aega ka postituste jaoks.

Väike seiklus Kopenhaagenis, ümberistumiseks oli täpselt tunnikene ja selle ajaga pidin leidma õige gate ja enne seda veel saama piletid järgmisele lennule. Loomulikult ei olnud selleks piisavalt aega, tormasin otse järgmisesse gatsse ja sai ka sealt pileti.

Kogu tee kuni Portugali lennuväljani ei olnud mul üldse mingit hirmu, et mingeid jamasid juhtuma hakkab. Pahas käes ja suundusin siis väljakäigu poole veel täiesti rahuliku ja õnnelikuna. Koheselt ei leidnud seda tegelast kes oleks pidanud mulle vastu tulema, siis ma veel paanikas ei olnud. Peale paari tunnikest hakkas tekkima pisut paanika ja mingi sisetunne ütles mulle, et ma peaksin hakkama tegelema packup plaaniga. Paraku just sedasorti plaani mul ei olnud.
Tunnistan ausalt, et tulin puhkusereisile seekord selliselt, et polnud mitte sekunditki tegelenud ega googeldanud sellest riigist midagi. Ainult mina ja mu langevari. Ühesõnaga kodutöö oli tegemata. Polnud midagi, ostsin interneti ja hakkasin pihta. Googeldasin „skydive in Portugal“ ja lootsin parimat. Tuli paar langevarju klubi nähtavale ja tegin valiku. Valisin Skydive algarve.
http://www.skydive-algarve.com/

Paraku asus see klubi kuskil 300km eemal Lissabonist. Helistasin seal oleval telefoni numbril ja küsisin, et kas nad on avatud kui ma saabun sinna 22 dets. kõik tundus olema ok.

Lennujaama infost sain siis ka veel täieliku ülevaate rongide ja busside kohta kuidas kohale jõuda. Bookisin ka hotelli üheks ööks Lissabonis. Transpordi vahendiks valisin bussi, kuna ei pidanud muretsema ümberistumiste pärast. Rong oleks küll kiirem olnud aga see ümberistumine ei meeldinud mulle.

Taksosõit hotelli 5 eurot hotell 45 eurot ja olin turvaliselt hotellis. Hommikul kiire hommikusöök ja teele.
Probleeme valmistas linnasisese rongi pileti ostmine kuna polnud sõnagi inglisekeelsest instruktsioonist. Polnud hullu küsisin abi suvaliselt möödujalt, ütlesin, kuhu minna tahan ja too ostis pileti mulle 1euro 20 sent. Suures bussijaamas leidsin ka õige bussi üles. 18 eurot ja peaaegu terve buss minu päralt. Lõpuks kui ma alvaresse jõudsin siis tuldi mulle autoga järgi keskusesse ja olingi kindlates kätes.
Juba mõne minuti pärast oli paberimajandus tehtud, hotelli bookitud ja kuna paar tundi oli aega õhtusöögini siis tuli seda kuidagi täita.
Esimesed tutvused siis olid hollandi abielupaar ja 2 britti. Otsis oli minna golfi mängima. See, et padukat sadas ei seganud kedagi. Pallid lendasid, golfikepid takkajärgi ja lõpuks oli kõike muud kui golf.

Õhtusöök oli maitsev, tüüpiline portugali toit ja vein.